[INSTRUKCJA]

JAK ZORGANIZOWAĆ NIEKOMERCYJNY POKAZ THE CHOSEN W PARAFII, WSPÓLNOCIE, SZKOLE, DOMU KULTURY ITP.

Najważniejsze informacje:

📌 dokument licencyjny jest darmowy i nie podlega żadnej opłacie licencyjnej

📌 bezpłatna licencja nie jest licencją komercyjną. Organizator pokazu niekomercyjnego nie ma prawa biletowania wstępu.

📌 dopuszcza się możliwość ogłoszenia wolnych datków na pokrycie kosztów związanych z organizacją pokazu.

📌 emisja filmu może się odbyć tylko z oryginalnego nośnika (np. DVD/Blu-Ray) lub z dowolnego legalnego serwisu streamingowego.

Krok po kroku:

1. Zapoznaj się z pełną treścią Dokumentu licencyjnego dotyczącego polskiej wersji filmu „The Chosen”. Dostępny jest tutaj: https://thechosen.pl/promo/#licencja

2. Zdecyduj, którą część serialu chcesz pokazać. Popularnym rozwiązaniem jest dzielenie seansów na „sety” (np. dla pierwszego sezonu popularne jest oglądanie każdego odcinka osobno lub trzy “sety”: odcinki 1-3, odcinki 4-5 oraz odcinki 6-8+bonus). Od Ciebie zależy ile odcinków pokażesz podczas spotkania.

3. Wybierz datę pokazu. Zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby Twoi goście mogli zaplanować spotkanie w swoich kalendarzach.

4. Zadbaj o promocję pokazu.
Wszystkie niezbędne materiały promocyjne znajdziesz na https://thechosen.pl/promo/
Dostępne są tam materiały elektroniczne do wykorzystania w internecie. Jeśli potrzebujesz materiałów drukowanych to wydrukuj je według potrzeb (w bazie materiałów znajdziesz wersje “do druku” np. zaproszenie na seans lub plakat z miejscem na informacje organizatora)

5. Przygotuj miejsce pokazu.
Zadbaj o dobrą widoczność ekranu projekcyjnego i czytelny dźwięk. Film możesz odtworzyć z legalnych źródeł online (lista dostępna na stronie https://thechosen.pl/#zobacz) lub nośnika DVD lub Blu-Ray (https://ccm.pl/0-p-1688.html)

6. Pokaż film 🙂

7. Jeśli chcesz, to zaproś uczestników do rozmowy po seansie. Skorzystaj z bezpłatnego przewodnika, w którym znajdziesz kilka świetnych pytań na rozpoczęcie rozmowy. Przewodnik zawiera odnośniki cytatów biblijnych, opisy historyczne i kulturowe i pomaga lepiej zrozumieć kontekst każdego odcinka. Przewodnik znajdziesz na https://thechosen.pl/przewodnik/

8. Zaproś widzów do organizacji kolejnych pokazów w innych miejscach. Aby im pomóc udostępnij im tą instrukcję.

[INSTRUKCJA]

Jak zorganizować pokaz komercyjny (np. w kinie)?

Aby uzyskać więcej informacji o organizacji pokazu komercyjnego to wejdź tutaj: https://rafaelfilm.pl/jak-zorganizowac-pokaz/

W razie jakichkolwiek pytań, trudności, służymy pomocą! 🙂