Oglądaj sezon 4. w aplikacji!

Oglądaj

Gdzie mogę obejrzeć serial?

Skorzystaj z najwygodniejszej dla siebie formy i oglądaj serial The Chosen gdzie tylko chcesz!

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację na telefon, TV lub tablet i ciesz się wszystkimi sezonami serialu w każdym miejscu.

watch.thechosen.tv

Oglądaj sezony 1–4 wygodnie i za darmo na stronie watch.thechosen.tv

Oglądaj online

szukajacboga.pl

Oglądaj pierwszy i drugi sezon wygodnie i za darmo na stronie szukajacboga.pl

Oglądaj online

Oficjalny sklep the chosen

PRODUKTY, KTÓRE POKOCHASZ!

Dla miłośników serialu przygotowaliśmy sklep z gadżetami, gdzie można znaleźć różnego rodzaju produkty związane z produkcją, takie jak koszulki, bluzy czy naklejki.

Jeśli jesteś fanem The Chosen, to miejsce jest specjalnie dla Ciebie!

Zobacz

O serialu

The Chosen - serial o Jezusie
po polsku

The Chosen – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście.

Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii. 

The Chosen to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie. Pierwszy sezon, opowiada historie powołań pierwszych naśladowców. Przedstawia kulturowy kontekst postaci, ukazując jednocześnie poświęcenie na jakie muszą się zdobyć, by podążać za Jezusem.

The Chosen jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Do tej pory przetłumaczony na 65 języków, z 770 000 000 wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii „rozrywka” iOS i Android.

Dowiedz się więcej o serialu.

Wysokie oceny

Serial zbiera bardzo pozytywne recenzje w najpopularniejszych serwisach filmowych.

Globalny wpływ

The Chosen oddziałuje globalnie - obejrzany w aplikacji ponad 400 milionów razy, w ponad 60 językach. Cel - dubbing w 100 językach i napisy w 600! Wersja polska z lektorem dostępna dla sezonu 01 od grudnia 2022.

Wielka mobilizacja

Dzięki zbiórkom na platformach crowdfundingowych udało się zebrać już prawie 30 milionów dolarów, co jest absolutnym rekordem w świecie seriali.

CO MÓWIĄ INNI?

Ten serial rodzi we mnie chęć zgłębiania Ewangelii i trwania przy Jezusie, Kościele i sakramentach, a to najlepsze owoce, jakich można oczekiwać. 

Tomasz Samołyk

Jak dla mnie rewelacja, od strony biblijnej i filmowej. Wreszcie powstaje film o Jezusie, który wciąga jak dobre seriale.

ks. dr Wojciech Węgrzyniak

W czasie napisów końcowych napłynęły mi do oczu łzy, a potem zaczęłam szlochać (zaznaczam, że oglądałam serial na telefonie). „To jest tak potężne” – to wszystko, co zdołałam powiedzieć.

Joni Eareckson Tada

The Chosen oferuje nam postaci co najmniej tak skomplikowane jak w House of Cards, lub The Crown, ale wszystko to jest oparte na autentycznej biblijnej narracji - nigdy nie widziałem czegoś podobnego w chrześcijańskich mediach.

Caleb Parke, Fox News

The Chosen oferuje nam obietnicę oglądania życia Jezusa z zupełnie innej perspektywy. Pierwszy odcinek był tak głęboko poruszający, że nie mogę się doczekać, aż twoja rodzina to przeżyje i zostanie odmieniona.

Dr. Alveda King

Mówię to jako krytyk i chrześcijanin z awersją do chrześcijańskich produkcji: Serial jest dobry.

Chris DeVille, The Atlantic

Darmowy kurs online

Wejdź głębiej

Jeżeli poruszyło cię to, co zobaczyłeś w serialu, skorzystaj z darmowego kursu online "The Chosen – Dlaczego Jezus?" Dowiesz się w nim więcej o chrześcijaństwie i biblijnej postaci Jezusa. Przydatne informacje, ciekawe pytania, nawiązania do serialu – wszystko w jednym miejscu.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

- dowiesz się więcej na temat chrześcijaństwa i biblijnej postaci Jezusa
- kurs jest darmowy – nie zapłacisz ani złotówki
- uzyskasz wygodny dostęp do kursu na każdym urządzeniu
- do twojej dyspozycji będzie prywatny czat z przydzielonym do Ciebie e-trenerem

Kim jest wspomniany e-trener? To osoba przydzielana indywidualnie do każdego uczestnika kursu. Jej rolą jest inspirować Cię do przemyśleń i odpowiadać na Twoje pytania. Z e-trenerem możesz dzielić się swoimi przemyśleniami bez żadnych obaw, gdyż jest on zobowiązany do zachowania poufności korespondencji i nie będzie oceniał Twoich odpowiedzi.

4,9 tak oceniają kurs, osoby, które w nim uczestniczyły. Zapisz się już teraz!

Zapisz się

Prowadzi w jasnym opisie do refleksji o Sobie i Bogu. Jest wartościowy i daje Wsparcie

Sylwia

Kurs niby prosty a trudny jednocześnie. Otwiera we mnie dużo pytań dot. relacji z Bogiem. Trochę pozwolił wejrzeć w siebie. Pokazał gdzie jestem.

Anonimowy

Zachęcam do przejścia przez kurs - możesz odpowiedzieć sobie na wiele pytań dotyczących Twojego życia i relacji z Bogiem, nad którymi może nigdy wcześniej nie myślałeś/aś. Masz również wsparcie e-trenera.

Anonimowy

Bardzo podoba mi się ten kurs. Jezus to nasz przyjaciel, który kocha nas, mimo że tak często o Nim zapominamy. Polecam każdemu.

Agata

Bardzo dobry kurs, porusza wszystko, co najważniejsze, robi to przystępnie, w dobrej kolejności. Naprowadza.

TaaJew

Zachęca nas do własnych przemyśleń , pozwalając dostrzec, że tylko z Bogiem nasze życie ma znaczenie

Karolina2

FAQ

Gdzie mogę obejrzeć 4. sezon The Chosen?

+

Sezon 4. w całości dostępny jest już w aplikacji The Chosen oraz na watch.thechosen.tv.

Pobierz aplikację na swoje urządzenie mobilne lub wejdź na stronę internetową. Zarejestruj się i w ustawieniach poszczególnych odcinków wybierz preferowaną ścieżkę językową. Odcinki dostępne są z polskimi napisami, lektorem lub dubbingiem.

Gdzie mogę obejrzeć poprzednie sezony The Chosen?

+

Wszystkie sezony są dostępne za darmo w aplikacji „The Chosen” (1-4 sezony z polskim lektorem, napisami i dubbingiem) lub na stronie internetowej watch.thechosen.tv

Pierwszy i drugi sezon z lektorem można także obejrzeć na SzukajacBoga.pl, Katoflixie, TVP VOD oraz Netflix (tylko 1. sezon).

Możliwe jest również zakupienie wszystkich sezonów serialów na DVD i BluRay.

Czy muszę zakładać konto w aplikacji, żeby obejrzeć serial?

+

Sezony 1-3 dostępne są bez rejestracji. Obejrzenie najnowszego sezonu 4. wymaga rejestracji w aplikacji The Chosen. Zajmuje ona jedynie kilka chwil. Rejestracja pozwoli Ci uzyskać dostęp do przydatnych funkcji i materiałów dodatkowych – nie wykorzystujemy Twoich danych w niechciany przez Ciebie sposób.
Po rejestracji na podanego maila otrzymywać będziesz wiadomości od Dallasa Jenkinsa z ważnymi informacjami o serialu (w tym momencie jeszcze po angielsku). Jeśli chcesz, w każdej chwili możesz wypisać się z listy subskrybentów tych maili.

W jaki sposób mogę być na bieżąco z informacjami o serialu?

+

Najwcześniejszy dostęp do informacji zyskasz dołączając do grona Ambasadorów The Chosen, czyli szczególnie zaangażowanych fanów, którzy pomagają w promocji serialu w naszym kraju.
Możesz dołączyć tutaj!

Wszystkie informacje zamieszczamy też na naszych mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/thechosentvpl
Instagram: https://www.instagram.com/thechosentvpl/
TikTok: https://www.tiktok.com/@thechosentvpl
X (Twitter): https://twitter.com/thechosentvpl

Zakładam konto, ale odcinek nie działa – co robić?

+

Aplikacja jest wciąż w fazie rozwoju – przepraszamy za wszelkie problemy i prosimy o wyrozumiałość.

W razie problemów z odtwarzaniem odcinków lub brakiem polskich wersji językowych skontaktuj się z nami przez nasze media społecznościowe lub wiadomość e-mail na adres: kontakt@thechosen.pl

Każdy przypadek jest indywidualny – będziemy w stanie najlepiej Ci pomóc przez rozmowę z Tobą na czacie. Zanim napiszesz, prosimy, upewnij się, że Twoja aplikacja jest zgodna z najnowszą wersją – w tym celu zaktualizuj ją i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie – nie wahaj się napisać do nas, chętnie pomożemy!

Kiedy dostępny będzie 5. sezon serialu?

+

Sezon 5. jest w fazie produkcji. Nagrania na planie zdjęciowym potrwają kilka miesięcy. Po nim nastąpi faza post-produkcji. Data premiery w USA nie jest jeszcze znana. O wszystkich informacjach dotyczących realizacji kolejnych sezonów, będziemy informować na bieżąco na naszych mediach społecznościowych i komunikacji mailowej.

Czy mogę kupować produkty ze sklepu w aplikacji The Chosen?

+

Wszystkie produkty z polskiego sklepu The Chosen znajdziesz tutaj. Sklep widniejący w aplikacji The Chosen, to amerykański sklep serialu. Oferta w USA różni się od naszej – możesz zamawiać także produkty z tego sklepu, jednak należy liczyć się z większymi kosztami przesyłki i dodatkową opłatą związaną z przedwalutowaniem.

Produkty w naszym sklepie również wspierają powstawanie serialu, a oferta produktowa stale jest powiększana, dlatego polecamy zakupy także na polskiej stronie 🙂

Kim są twórcy tego serialu?

+

Serial tworzony jest przez zespół ludzi, których trzonem są ludzie wierzący i traktujący swoją wiarę poważnie. Twórcy The Chosen to chrześcijanie różnych wyznań.
W odpowiedzi na wiele nieprawdziwych informacji, możemy zapewnić, że serial nie jest tworzony przez żaden niezatwierdzony kościół czy wyznanie.

Widzom posługującym się językiem angielskim polecamy wyjaśnienie reżysera, Dallasa Jenkinsa:

You Have Questions About The Chosen
The Chosen – how we handle criticism

Scenariusz każdego z sezonów konsultowany jest z wieloma biblistami, rabinami, pastorami protestanckimi, księżmi katolickimi oraz historykami, by oddać jak najlepiej przesłanie zawarte w Biblii, a także odwzorować pierwszy wiek w sposób rzetelny historycznie i kulturowo.

Jak samodzielnie zorganizować pokaz The Chosen?

+

Jednym z najlepszych sposobów oglądania The Chosen jest wspólny seans z innymi ludźmi. Najlepszy efekt uzyskuje się oczywiście w miejscach do tego stworzonych, czyli w kinach.

Serial można zobaczyć także w dowolnym innym miejscu (np. w kościele, domu kultury lub salonie własnego domu).

Pełna instrukcja “JAK ZORGANIZOWAĆ POKAZ THE CHOSEN” i wszelkie materiały niezbędne do tego (np. darmowa licencja, plakaty czy materiały promocyjne), znajdziesz tutaj –> zorganizuj pokaz. 

Dostępny jest również przewodnik do każdego sezonu zawierający pytania do dyskusji i fragmenty biblijne do każdego odcinka. Materiał jest w formacie PDF –> pobierz przewodnik.

Kim jest Ambasador The Chosen i jak nim zostać?

+

Program ambasadorów The Chosen ma na celu zebranie wszystkich fanów The Chosen w Polsce w pozytywną i wspierającą się społeczność. Wiemy, jak wiele osób pokochało ten serial, zanim został dopuszczony do oficjalnej polskiej dystrybucji. Chcemy wspólnie mieć wpływ na rozwój tego projektu w naszym kraju!

Jako ambasador masz wcześniejszy dostęp do wszystkich informacji oraz specjalnych wydarzeń. Udostępnimy Ci także wszystkie materiały promocyjne, które możesz używać w swoich mediach społecznościowych, kościołach, wspólnotach, miastach i w innych miejscach – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! A my mierzymy wysoko – chcemy wspólnie dotrzeć do miliarda ludzi na całym świecie!

Dołącz wypełniając formularz: Zapisz się

Jak wesprzeć produkcję serialu?

+

Serial jest darmowy, ale jego produkcja sporo kosztuje.

Możesz wejść na stronę Fundacji Come and See, która zajmuje się finansowaniem produkcji, globalną dystrybucją oraz tłumaczeniem serialu na ponad 600 języków. Wszystkie wpłaty idą bezpośrednio na te cele. Jeżeli chcesz wspierać serial, przejdź na stronę Fundacji, żeby  przekazać swoją darowiznę: comeandseefoundation.org/intl/pl/darowizna

Wspierać możesz również kupując produkty i serialowe gadżety z oficjalnego polskiego sklepu tutaj.