desktop picture desktop picture

Przyjdź i zobacz

Zobacz Jezusa „oczami tych, którzy go spotkali”.

Daj się zainspirować

ZOBACZ ZWIASTUN

Strona naszego partnera - SzukajacBoga.pl

ZAINSPIROWANY?

Jeżeli poruszyło Cię to, co zobaczyłeś w serialu, skorzystaj z darmowego interaktywnego kursu online: The Chosen - Dlaczego Jezus. Dowiesz się w nim więcej o Chrześcijaństwie i biblijnej postaci Jezusa. Przydatne informacje, ciekawe pytania, nawiązania do serialu - wszystko w jednym miejscu, zapraszamy!

Odkrywaj

Polska premiera kinowa - Sezon 1

THE CHOSEN NA WIELKIM EKRANIE!

27 listopada, o godzinie 16:00 odbyła się oficjalna polska premiera kinowa serialu The Chosen – “The Chosen: Pierwsze spotkanie” . 30 sal kinowych w 20 miastach w Polsce wypełnionych zostało po brzegi. Widzowie zobaczyli pierwsze 3 odcinki pierwszego sezonu.

Obecnie wszystkie trzy „sety” (odcinki 1-3, odcinki 4-5 oraz odcinki 6-8+bonus) są dostępne dla chętnych grup. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z kinami Helios, Multikino bądź Cinema City.

Oglądaj w kinach

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o zorganizowaniu pokazu grupowego w kinie, zobacz Jak zorganizować pokaz

Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby

SEZON PIERWSZY NA DVD

Na dwóch płytach DVD znajdują się wszystkie odcinki pierwszego sezonu oraz jeden odcinek specjalny "The Shepherd". Dostępne języki to Angielski oraz Polski (lektor i napisy), również z dźwiękiem przestrzennym 5.1.

Kup DVD

Oglądaj

GDZIE MOGĘ OBEJRZEĆ SERIAL?

Skorzystaj z najwygodniejszej dla siebie formy i oglądaj serial The Chosen gdzie tylko chcesz!

OGLĄDAJ W APLIKACJI

Pobierz aplikację na telefon, tablet lub telewizor i ciesz się serialem w każdym miejscu - 1. sezon dostępny w języku polskim!

OGLĄDAJ ONLINE

Obejrzyj serial w przeglądarce internetowej, klikając na poniższy link (dla 1. sezonu wybierz polski język z menu bocznego).

Oglądaj

Oglądaj w Telewizji Polskiej

Od 27 grudnia do 5 stycznia miała miejsce premiera 1 sezonu The Chosen w Telewizji Polskiej, na kanale pierwszym. Obecnie możliwe są powtórki na innych antenach TVP.

Oglądaj na VOD.TVP.pl

1. sezon serialu dostępny jest dla subskrybentów serwisu vod.tvp.pl.

Oglądaj

Oglądaj na DVD

Sezon 1 na dwóch płytach DVD w polskiej wersji z lektorem, z dźwiękiem Stereo lub dźwiękiem przestrzennym 5.1.

Kup teraz!

Oglądaj na Katoflix.pl

The Chosen w wersji z polskim lektorem dostępny jest w serwisie Katoflix.pl

Zobacz

Oglądaj na CDA.pl

Sezon pierwszy z polskim lektorem dostępny jest dla subskrybentów CDA Premium.

Oglądaj

OGLĄDAJ W KINIE!

Obecnie seanse dostępne są w wybranych kinach. Możesz również zorganizować taki pokaz w kinie w swoim mieście i przeżyć The Chosen na wielkim ekranie razem z grupą ze swojej parafii lub szkoły!

Więcej

O serialu

The Chosen

The Chosen – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście.

Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii. 

The Chosen to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie. Pierwszy sezon, opowiada historie powołań pierwszych naśladowców. Przedstawia kulturowy kontekst postaci, ukazując jednocześnie poświęcenie na jakie muszą się zdobyć, by podążać za Jezusem.

The Chosen jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Do tej pory przetłumaczony na 62 języków, z 442 000 000 wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii „rozrywka” iOS i Android.

Dowiedz się więcej o serialu.

Darmowy PDF do pobrania

PRZEWODNIK DO ROZMOWY W MAŁEJ GRUPIE

Zaproś znajomych na wspólne oglądanie The Chosen i porozmawiajcie o waszych obserwacjach i refleksjach.

Dowiedz się więcej

Wysokie oceny

Serial zbiera bardzo pozytywne recenzje w najpopularniejszych serwisach filmowych.

Globalny wpływ

The Chosen oddziałuje globalnie - obejrzany w aplikacji ponad 400 milionów razy, w ponad 60 językach. Cel - dubbing w 100 językach i napisy w 600! Wersja polska z lektorem dostępna dla sezonu 01 od grudnia 2022.

Wielka mobilizacja

Dzięki zbiórkom na platformach crowdfundingowych udało się zebrać już prawie 30 milionów dolarów, co jest absolutnym rekordem w świecie seriali.

Recenzje

CO MÓWIĄ INNI?

W czasie napisów końcowych napłynęły mi do oczu łzy, a potem zaczęłam szlochać (zaznaczam, że oglądałam serial na telefonie). „To jest tak potężne” – to wszystko, co zdołałam powiedzieć.

Joni Eareckson Tada

The Chosen oferuje nam postaci co najmniej tak skomplikowane jak w House of Cards, lub The Crown, ale wszystko to jest oparte na autentycznej biblijnej narracji - nigdy nie widziałem czegoś podobnego w chrześcijańskich mediach.

Caleb Parke, Fox News

The Chosen oferuje nam obietnicę oglądania życia Jezusa z zupełnie innej perspektywy. Pierwszy odcinek był tak głęboko poruszający, że nie mogę się doczekać, aż twoja rodzina to przeżyje i zostanie odmieniona.

Dr. Alveda King

Mówię to jako krytyk i chrześcijanin z awersją do chrześcijańskich produkcji: Serial jest dobry.

Chris DeVille, The Atlantic

Sklep

Produkty, które pokochasz

Kup teraz
Bluza czarna – The Chosen (unisex)
149 zł
Kup teraz
T-shirt czarny – The Chosen (unisex)
79 zł
Kup teraz
T-shirt morski – The Chosen (męski)
79 zł
Kup teraz
T-shirt morski – The Chosen (damski)
79 zł
Kup teraz
T-shirt - TRZY RYBY (męski)
79 zł
Kup teraz
T-shirt - TRZY RYBY (damski)
79 zł
Kup teraz
Naklejka – The Chosen
5 zł
Kup teraz
The Chosen – DVD, sezon 1
99 zł
Kup teraz
The Chosen – Blu-Ray, sezon 1
149 zł
Kup teraz
Książka – “Wezwałem cię po imieniu"
59.9 zł
Kup teraz
Studium biblijne – "THE CHOSEN - 40 DNI Z JEZUSEM"
44.9 zł

Więcej już wkrótce!

FAQ

Często zadawane pytania

Kiedy będą napisy do 3 sezonu?

+

Tłumaczenie najnowszego sezonu związane jest z olbrzymimi zmianami, które dzieją się teraz w The Chosen. Na pozór wygląda to tak, jakby napisy do trzeciego sezonu były opóźnione, ale jest inaczej.
W związku z olbrzymią wizją i celem The Chosen, którym jest dotarcie do miliarda widzów, została założona fundacja Come&See, która zajmuje się tłumaczeniem serialu na kolejne języki. Celem nr 1 jest przetłumaczenie go aż na 600 języków! 

Cel jest olbrzymi. Mocno wierzymy, że się uda. Jednak ponieważ jesteśmy na początku tej drogi, wiele rzeczy musi zostać zrobione zanim otrzymamy polską wersję trzeciego sezonu (np. zatrudnienie personelu, tłumaczenia i weryfikacja tłumaczeń). 

Robimy wszystko, by pomóc zespołowi z USA przy pracy nad tłumaczeniami na nasz język. Niemniej jednak wszyscy czekamy, aż otrzymamy zielone światło do prac nad najnowszym sezonem.

Kiedy będzie dostępny sezon 2 z lektorem?

+

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem lektora do drugiego sezonu. Na ten moment spodziewamy się, że będzie dostępny w drugiej połowie lutego.

Gdzie mogę obejrzeć The Chosen?

+

The Chosen jest dostępne za darmo w aplikacji The Chosen (1 sezon z lektorem, 2 z polskimi napisami) lub na stronie internetowej The Chosen: (w zakładce „gdzie obejrzeć" -> „oglądaj online").

Pierwszy sezon z lektorem można także obejrzeć na CDA Premium, Katoflixie oraz TVP VOD.

Sezon pierwszy jest również dostępny na DVD i BluRay: Drugi sezon z lektorem pojawi się już wkrótce!

Czy serial będzie dostępny na Netflixie?

+

Pierwszy sezon jest dostępny na Netflixie w kilku krajach – niestety, w tym momencie nie ma go jeszcze w polskiej wersji językowej. Mamy nadzieję, że już niedługo się to zmieni.

Kto odpowiada za produkcję The Chosen?

+

Celem całej organizacji The Chosen jest to, co napisane jest na planszy rozpoczynającej pierwszy sezon: serial oparty jest na Ewangelii, której treść łączy się z historycznym kontekstem i ma na celu WSPIERANIE PRZESŁANIA Pisma Świętego oraz ZACHĘTĘ DO SAMODZIELNEGO czytania Ewangelii. 

Serial tworzony jest przez zespół ludzi, których trzonem są ludzie wierzący i traktujący swoją wiarę poważnie. Twórcy The Chosen to chrześcijanie różnych wyznań. 
W odpowiedzi na wiele nieprawdziwych informacji, możemy zapewnić, że serial nie jest tworzony przez żaden niezatwierdzony kościół czy wyznanie.

Widzom posługującym się językiem angielskim polecamy wyjaśnienie reżysera, Dallasa Jenkinsa:

You Have Questions About The Chosen
I quoted Book of Mormon?

Scenariusz każdego z sezonów konsultowany jest z wieloma biblistami, rabinami, pastorami protestanckimi, księżmi katolickimi oraz historykami, by oddać jak najlepiej przesłanie zawarte w Biblii, a także odwzorować pierwszy wiek w sposób rzetelny historycznie i kulturowo. 

Jak samodzielnie zorganizować pokaz The Chosen?

+

Jednym z najlepszych sposobów oglądania The Chosen jest wspólny seans z innymi ludźmi. Najlepszy efekt uzyskuje się oczywiście w miejscach do tego stworzonych, czyli w kinach.

Serial można zobaczyć także w dowolnym innym miejscu (np. w kościele, domu kultury itp). 

Pełna instrukcja “JAK ZORGANIZOWAĆ POKAZ THE CHOSEN” oraz wszelkie materiały niezbędne do tego (np. darmowa licencja, plakaty czy materiały promocyjne) dostępne są na stronie Thechosen.pl

Na czym polega program ambasadorów The Chosen?

+

Program ambasadorów The Chosen ma na celu zebranie wszystkich fanów The Chosen w Polsce w pozytywną i wspierającą się społeczność. Wiemy, jak wiele osób pokochało ten serial, zanim został dopuszczony do oficjalnej polskiej dystrybucji. Chcemy wspólnie mieć wpływ na rozwój tego projektu w naszym kraju!

Jako ambasador masz wcześniejszy dostęp do wszystkich informacji oraz specjalnych wydarzeń. Udostępnimy Ci także wszystkie materiały promocyjne, które możesz używać w swoich mediach społecznościowych, kościołach, wspólnotach, miastach i w innych miejscach – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! A my mierzymy wysoko – chcemy wspólnie dotrzeć do miliarda ludzi na całym świecie!

Dołącz wypełniając formularz: Zapisz się